>    >    >    >    >  AgroBio Dominator přípravek na ochranu rostlin 100 ml

AgroBio Dominator přípravek na ochranu rostlin 100 ml

AgroBio Dominator přípravek na ochranu rostlin 100 ml
Naša cena
2.59 EUR s DPH
Ušetríte 0.11 EUR (4%)
Cena v naší prodejně
2.7 EUR s DPH
Tento produkt nie je možné samostatne kúpiť.
Početks
Otázka na predajcuSledovať cenu
Aktuálna cena produktu je 2.59 EUR s dph
  Oznámiť, až cena klesne pod    EUR s dph
  Oznámiť každú zmenu ceny
Váš e-mail  
Zaslať dotaz
Meno:
Email:
Telefón:
' '
Opište kód:
Dotaz:
Zdieľaj
Kód:32976
Výrobca:Agrobio Opava
Značka:Dominator  (web)
Dominator
Popis produktu
Dominator je neselektívny herbicidní prípravok vo forme koncentrátu pre riedenie vodou k hubenie jednoletých i vytrvalých plevelů na orné pôde pred setím a po sklizni, v jádrovinách a peckovinách (mimo broskvoní) a vo vinicích, k preemergentní aplikacido zemiak a kukurica oproti pýru plazivému a vzešlým trvalým a jednoletým burinám, k obnove trvalých travních porostů a retardaci na loukách a pastvinách, oproti jednoletým a vytrvalým burinám v lesných školkách a kulturách ihličnanov (s vyjímkou modřínu), oproti jednoletým a vytrvalým burinám a ostružníku křovitému pri príprave lesná pôdy pre prirodzenú i umelú obnovu lesa a oproti nežiadúci vegetaci a křídlatce sachalinské na nezemědělské pôde.
Dominator je neselektívny listový herbicíd sa systamickým účinkom. Rastliny ho přijímají iba zelenými časťami, cévnímy svazky je napokon rozváděn do celé rastliny včítane koreňového systéme. Pôsobením prípravku postupne dochádzajú k vädnutia, žltnutie až hnednutie zasažených rastlín a k odumieranie nadzemný i podzemný části. Prvý symptómy sú viditeľné u čiastkových plevelů za 2 - 4 dny, u vytrvalých plevelů za 7 - 10 dnů. Chladno a zataženo v dobe aplikácia a po ňu zpomalují účinnosť prípravku. symptómy účinnosti sú viditeľné napokon. Predpokladom úspešného hubenie vytrvalých hlubokokořenících plevelů je vytvorenie dostatočné plochy listov v dobe aplikácia, aby sa zabezpečil čo najvačší príjem účinnej látky do rostin. Účinok sa zrychluje vyššie intenzitou svetlá a vyššie relatívnej vlhkostí vzduchu. Za teplého a vlhkého počasie je prípravok deštivzdorný po 2 hodinách (v prípade chladného a suchého počasie je prípravok deštivzdorný po 3 - 5 hodinách) V prípade hubenie vytrvalých plevelů sa kultivačné biznis môžu prevádzať až po prvých příznacích účinku, aby bola dosažena vysoká účinnosť i na hlubokokořenící vytrvalé plevele.
Spektrum herbicidní účinnostiPůsobí na jednoleté i víceleté plevele. Nemá počvový reziduálny účinnosť, nepůsobí na semená. Optimálny doba pre aplikáciu je u jednoletých plevelů fáza 2 - 6 pravých listov, u vytrvalých plevelů je to 15 - 20 cm výšky rastlín. Prípravok nepůsobí na přesličku rolní.
Príprava aplikačný kapalinyOdměřené množstvo prípravku sa vlije do nádrže ostrekovača naplnené do poloviny vodou. Po premiešania sa nádrž doplnia vodou a celý obsah nádrže sa nanovo dôkladne promíchá, lebo sa použije předmíchavacího zariadenie, je - li jem postrekovač vybaven. Neskladujte prípravok v kovových nádržích ani nepoužívajte ostrekovača s kovovými nádržami s pozinkovaným vnitřkem či z ľahkých kovů, prípadne bez vnútornej povrchové úpravy plastickými hmotami. Prípravok môže vo styku s kovom reagovať a vytvárať pritom ľahko zápalný plny. Nablízku nádrže je preto zakázáno manipulovať s otvoreným ohňom.
Aplikácia prípravku: Prípravok hádam aplikovať bežnými rosiči, ktoré zabezpečia presné a rovnomernej dávkovanie. Prípravok sa nesmie používať pre iné účely a v inom rozsahu, než je spomenuté v tomto návode k použitie!Oblasť použitie:
Zemiaky - Plevele jednoleté - 15 - 20 ml / 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Zemiaky - Plevele vytrvalé - 20 - 25 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Zemiaky - Pýr plazivý - 20 - 25 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Dreviny - Plevele - 20 - 30 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Plevele jednoleté. U kultúrnych ihličnanov (mimo modřínů) sa provádí aplikácia až po vyzrání letorastov (august - september), dokiaľ ku nežiadúci plevelná vegetácia v plnom růstu a listy sú zelené.
Dreviny - Plevele - 30 - 50 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Plevele vytrvalé. U kultúrnych ihličnanov (mimo modřínů) sa provádí aplikácia až po vyzrání letorastov (august - september), dokiaľ ku nežiadúci plevelná vegetácia v plnom růstu a listy sú zelené.
Hrach - Pýr plazivý, přerostlé plevele - 30 - 40 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Hrach setý. Aplikácia v dobe, kedy vlhkosť zrna je pod 30%.
Hrach - Usnadnění mechanizovanej sklizně - 20 - 30 ml / max. 1,5 l / 100 m2 poznámka: OL=7. Hrach setý. Aplikácia v dobe, kedy vlhkosť zrna je pod 30%.
Jádroviny - Pýr plazivý, mlieč, pichliač - 30 - 50 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3 rok po výsadbě.
Jádroviny - Svlačec rolní - 70 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Najúčinnejší aplikácia je v dobe zakvétání svlačce. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3 rok po výsadbě.
Jádroviny - Turanka kanadskej - 30 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3 rok po výsadbě.
Ľan - Pýr plazivý, přerostlé plevele - 30 - 40 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Ľan setý
Louky a pastviny - obnova TTP - 30 - 60 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=21 (pre skrmovanie). Totálny likvidácia travního porastu.
Nezemědělská pôjd - krídlatka sachalinská - 50 - 90 ml / 2 - 4 l / 100 m2 poznámka: Likvidácia expandujících rastlinných druhov na nezemědělské pôde. V prípade obrastanie je možné aplikáciu opakovať.
Nezemědělská pôjd - nežiadúci vegetácia - 30 - 70 ml / 2 - 4 l / 100 m2 poznámka: Likvidácia nežiadúci vegetácia na nezemědělské pôde. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha, ktorá zaručí optimálny penetraci účinnej látky do rastliny.
Obiloviny - Pýr plazivý, přerostlé plevele - 30 - 40 ml / 1 - 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Pšenica ozimá a jarný, jačmeň ozimný a jarný, ovos setý. Okrem množitelské porasty. Aplikácia pred sklizní,v dobe ,kedy vlhkosť zŕn spomenutých obilnin je pod 30% a 14 dnů pred sklizní.
Obiloviny - Usnadnění mechanizovanej sklizně - 20 - 30 ml / 1 - 1,5 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Pšenica ozimá a jarný, jačmeň ozimný a jarný, ovos setý. Okrem množitelské porasty. Aplikácia pred sklizní,v dobe ,kedy vlhkosť zŕn spomenutých obilnin je pod 30% a 14 dnů pred sklizní.
Kukurica - Plevele jednoleté - 15 - 20 ml / 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Kukurica - Plevele vytrvalé - 20 - 25 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Kukurica - Pýr plazivý - 20 - 25 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Réva vinná - Mléče, pcháče - 30 - 60 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Kôstkoviny - Pýr plazivý, mlieč, pichliač - 30 - 50 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Okrem broskvoně. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Kôstkoviny - Svlačec rolní - 70 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Okrem broskvoně. Nejúčinější aplikácia je v dobe zakvétání svlačce. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Kôstkoviny - Turanka kanadskej - 30 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Okrem broskvoně. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Peluška - Pýr plazivý, přerostlé plevele - 30 - 40 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Peluška setá. Aplikácia v dobe,k dy vlhkosť zrna je pod 30%.
Peluška - Usnadnění mechanizovanej sklizně - 20 - 30 ml / max. 1,5 l / 100 m2 poznámka: OL=7. Peluška setá. Aplikácia v dobe, kedy vlhkosť zrna je pod 30%.
Pôjd - Plevele jednoleté - 20 - 30 ml / 1 - 1,5 l / 100 m2 poznámka: Orná pôda pred setím. Aplikujte nižšie dávky ihneď po zahájenie růstu rastlín.
Pôjd - Plevele jednoleté - 15 - 30 ml / 1 - 1,5 l / 100 m2 poznámka: Orná pôda po sklizni. Likvidácia všetkých vzešlých plevelů. Usnadňuje kultiváciu, ktorá sa provádí po prvých příznacích účinku prípravku na plevelnou rastlinu.
Pôjd - Plevele vytrvalé - 30 - 50 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Orná pôda po sklizni
pôjd - Pýr plazivý - 30 - 50 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Orná pôda po sklizni. Likvidácia všetkých vzešlých plevelů. Usnadňuje kultiváciu, ktorá sa provádí po prvých příznacích účinku prípravku na plevelnou rastlinu.
Pôjd - Pýr plazivý - 20 - 30 ml / 1 - 1,5 l / 100 m2 poznámka: Orná pôda pred setím. Aplikujte vyššie dávky. Pichliač oset a pýr plazivý nechajte maximálne obrásť.
Réva vinná - Plevele - 5 ml / 1 l / 100 m2 poznámka: Plevele, retardácia. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Réva vinná - Pýr plazivý - 30 - 60 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Réva vinná - Turanka kanadskej - 30 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Tarica - Pýr plazivý, přerostlé plevele - 30 - 40 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Tarica olejka. Okrem množitelské porasty. Aplikujte v dobe přechodu zelené do žluté farby porastu, kedy dve tretiny šešulí majú hnedá zrna.
Tarica - Usnadnění mechanizovanej sklizně - 30 - 40 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Tarica olejka. Okrem množitelské porasty. Aplikujte v dobe přechodu zelené do žluté farby porastu, kedy dve tretiny šešulí majú hnedá zrna.
Trávníky - obnova TTP - 30 - 60 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=21 (pre skrmovanie). Totálny likvidácia travního porastu.Osobnej ochrannej pracovné prostriedky (OOPP) pri príprave aplikačný kvapaliny a aplikáciu:Ochrana dýchacích orgánů: nie je nutná, ochrana rúk: gumovej lebo plastové rukavica, ochrana očí a obličaja: nie je nutná, ochrana telá: pracovný odev z textilního materiálu, nejlépe označený piktogramem ochrana oproti chemikáliám a nepremokavý plášť s kapucňou (turistická pláštenka), dodatočná ochrana hlavy: nie je nutná, dodatočná ochrana nohou: gumovej lebo plastové čižmy.
Aplikácia nesmú byť zasaženy susednej pěstované kultúry. Opatrenia pri požáru. Prípadný požiar sa hasí nejlépe hasební pěnou, hasebním práškem, event. pieskom lebo zeminou. Vodu hádam použiť iba výnimočne a to formou jemného zamlžování. nie silným proudem. Je treba zabezpečiť, aby kontaminovaná hasební voda, pokiaľ bola pri hasenie požáru eventuelně použita, neunikla z priestoru požářiště do okolie, najmä nepronikla do verejné kanalizácie, zdrojov spodných vod a recipientů povrchových vod a nazasáhlazemědělskou půdu. Dôležité upozornenie: Vzhľadom k možnosti vzniku toxických splodín je hodno pri hasenie používať dýchací prístroje!
Prvý pomoc: Prejaví- li sa zdravotný potíže lebo v prípade pochybností uvědomte lekára a poskytněte mu informácia z tejto tikety/štítku/příbalového letáku. Pri nadýchání arosolu pri aplikáciu: Přeruště expozíciu a zajistěte telesný i duševný kľud. Pri zasažení koža: Odložte kontaminovaný odev. Zasažené části pokožky umyjte pokiaľ možno teplú vodou, pokožku dobre opláchněte. Pri zasažení očí: Najmenej 15 minút vyplachujte - najmä priestory pod víčky- pokud možno vlahou tečúci vodou. Pri náhodném použitie: Ústa vypláchněte vodou (iba za predpokladu, že postihnutý je pri vedomie a nemá kŕče), nevyvolávejte grcanie. Neprodleně vyhledejte medicínsku pomoc a ukážte etiketu/štítok popř. obal prípravku.V prípade náhodného požitie a vo všetkých prípadoch otravy či podozrenie na otravu neprodleně dopraviť postiženého k lekári. Informujte lekára o poskytnuté prvý pomocu a o prípravku, sa ktorým postihnutý pracoval. V prípade potreby lz terapii konzultovať s toxikologickým informačním strediskom: Klinika nemocou z povolní- toxikologické informačné stredisko, Na bojisku 1, 128 08 Praha 2, tel. 224 91 92 93 lebo 2 24 91 54 02
prípravok skladujte v uzavřených originálnych obaloch v uzamčených, suchých a větratelných skladoch pri teplotách 5 - 30 °C oddelene od potravín, krmív, hnojív, desinfekčních prostriedkov a obalov od týchto látok. Chráňte pred mrazom, vlhkom, ohňom, sáláním tepelných zdrojov a priamým slnečným svitom.
Upozornenie: Pred použitím prípravku pročtěte pozorne návod k použitie. Riziko za poškodenie vyplývajúci z faktorov lyžiciach mimo dosahu kontroly výrobca nesie spotrebiteľ. Za škody vzniknuté nevhodným skladovaním anebo nevhodným použitím prípravku výrobca neručí.
Zákaznícke recenzia
Neboli nájdené žiadne recenzie.
Diskusia k produktu
Diskusia k: AgroBio Dominator přípravek na ochranu rostlin 100 ml

Táto položka nebola doposiaľ diskutovaná. Ak chcete byť prvý, kliknite na tlačidlo Pridať príspevok

Popis produktu
Zákaznícke recenzia
Diskusia k produktu
Dominator je neselektívny herbicidní prípravok vo forme koncentrátu pre riedenie vodou k hubenie jednoletých i vytrvalých plevelů na orné pôde pred setím a po sklizni, v jádrovinách a peckovinách (mimo broskvoní) a vo vinicích, k preemergentní aplikacido zemiak a kukurica oproti pýru plazivému a vzešlým trvalým a jednoletým burinám, k obnove trvalých travních porostů a retardaci na loukách a pastvinách, oproti jednoletým a vytrvalým burinám v lesných školkách a kulturách ihličnanov (s vyjímkou modřínu), oproti jednoletým a vytrvalým burinám a ostružníku křovitému pri príprave lesná pôdy pre prirodzenú i umelú obnovu lesa a oproti nežiadúci vegetaci a křídlatce sachalinské na nezemědělské pôde.
Dominator je neselektívny listový herbicíd sa systamickým účinkom. Rastliny ho přijímají iba zelenými časťami, cévnímy svazky je napokon rozváděn do celé rastliny včítane koreňového systéme. Pôsobením prípravku postupne dochádzajú k vädnutia, žltnutie až hnednutie zasažených rastlín a k odumieranie nadzemný i podzemný části. Prvý symptómy sú viditeľné u čiastkových plevelů za 2 - 4 dny, u vytrvalých plevelů za 7 - 10 dnů. Chladno a zataženo v dobe aplikácia a po ňu zpomalují účinnosť prípravku. symptómy účinnosti sú viditeľné napokon. Predpokladom úspešného hubenie vytrvalých hlubokokořenících plevelů je vytvorenie dostatočné plochy listov v dobe aplikácia, aby sa zabezpečil čo najvačší príjem účinnej látky do rostin. Účinok sa zrychluje vyššie intenzitou svetlá a vyššie relatívnej vlhkostí vzduchu. Za teplého a vlhkého počasie je prípravok deštivzdorný po 2 hodinách (v prípade chladného a suchého počasie je prípravok deštivzdorný po 3 - 5 hodinách) V prípade hubenie vytrvalých plevelů sa kultivačné biznis môžu prevádzať až po prvých příznacích účinku, aby bola dosažena vysoká účinnosť i na hlubokokořenící vytrvalé plevele.
Spektrum herbicidní účinnostiPůsobí na jednoleté i víceleté plevele. Nemá počvový reziduálny účinnosť, nepůsobí na semená. Optimálny doba pre aplikáciu je u jednoletých plevelů fáza 2 - 6 pravých listov, u vytrvalých plevelů je to 15 - 20 cm výšky rastlín. Prípravok nepůsobí na přesličku rolní.
Príprava aplikačný kapalinyOdměřené množstvo prípravku sa vlije do nádrže ostrekovača naplnené do poloviny vodou. Po premiešania sa nádrž doplnia vodou a celý obsah nádrže sa nanovo dôkladne promíchá, lebo sa použije předmíchavacího zariadenie, je - li jem postrekovač vybaven. Neskladujte prípravok v kovových nádržích ani nepoužívajte ostrekovača s kovovými nádržami s pozinkovaným vnitřkem či z ľahkých kovů, prípadne bez vnútornej povrchové úpravy plastickými hmotami. Prípravok môže vo styku s kovom reagovať a vytvárať pritom ľahko zápalný plny. Nablízku nádrže je preto zakázáno manipulovať s otvoreným ohňom.
Aplikácia prípravku: Prípravok hádam aplikovať bežnými rosiči, ktoré zabezpečia presné a rovnomernej dávkovanie. Prípravok sa nesmie používať pre iné účely a v inom rozsahu, než je spomenuté v tomto návode k použitie!Oblasť použitie:
Zemiaky - Plevele jednoleté - 15 - 20 ml / 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Zemiaky - Plevele vytrvalé - 20 - 25 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Zemiaky - Pýr plazivý - 20 - 25 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Dreviny - Plevele - 20 - 30 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Plevele jednoleté. U kultúrnych ihličnanov (mimo modřínů) sa provádí aplikácia až po vyzrání letorastov (august - september), dokiaľ ku nežiadúci plevelná vegetácia v plnom růstu a listy sú zelené.
Dreviny - Plevele - 30 - 50 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Plevele vytrvalé. U kultúrnych ihličnanov (mimo modřínů) sa provádí aplikácia až po vyzrání letorastov (august - september), dokiaľ ku nežiadúci plevelná vegetácia v plnom růstu a listy sú zelené.
Hrach - Pýr plazivý, přerostlé plevele - 30 - 40 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Hrach setý. Aplikácia v dobe, kedy vlhkosť zrna je pod 30%.
Hrach - Usnadnění mechanizovanej sklizně - 20 - 30 ml / max. 1,5 l / 100 m2 poznámka: OL=7. Hrach setý. Aplikácia v dobe, kedy vlhkosť zrna je pod 30%.
Jádroviny - Pýr plazivý, mlieč, pichliač - 30 - 50 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3 rok po výsadbě.
Jádroviny - Svlačec rolní - 70 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Najúčinnejší aplikácia je v dobe zakvétání svlačce. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3 rok po výsadbě.
Jádroviny - Turanka kanadskej - 30 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3 rok po výsadbě.
Ľan - Pýr plazivý, přerostlé plevele - 30 - 40 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Ľan setý
Louky a pastviny - obnova TTP - 30 - 60 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=21 (pre skrmovanie). Totálny likvidácia travního porastu.
Nezemědělská pôjd - krídlatka sachalinská - 50 - 90 ml / 2 - 4 l / 100 m2 poznámka: Likvidácia expandujících rastlinných druhov na nezemědělské pôde. V prípade obrastanie je možné aplikáciu opakovať.
Nezemědělská pôjd - nežiadúci vegetácia - 30 - 70 ml / 2 - 4 l / 100 m2 poznámka: Likvidácia nežiadúci vegetácia na nezemědělské pôde. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha, ktorá zaručí optimálny penetraci účinnej látky do rastliny.
Obiloviny - Pýr plazivý, přerostlé plevele - 30 - 40 ml / 1 - 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Pšenica ozimá a jarný, jačmeň ozimný a jarný, ovos setý. Okrem množitelské porasty. Aplikácia pred sklizní,v dobe ,kedy vlhkosť zŕn spomenutých obilnin je pod 30% a 14 dnů pred sklizní.
Obiloviny - Usnadnění mechanizovanej sklizně - 20 - 30 ml / 1 - 1,5 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Pšenica ozimá a jarný, jačmeň ozimný a jarný, ovos setý. Okrem množitelské porasty. Aplikácia pred sklizní,v dobe ,kedy vlhkosť zŕn spomenutých obilnin je pod 30% a 14 dnů pred sklizní.
Kukurica - Plevele jednoleté - 15 - 20 ml / 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Kukurica - Plevele vytrvalé - 20 - 25 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Kukurica - Pýr plazivý - 20 - 25 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Preemergentně. Aplikujte v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny sú minimálne 2 - 3 cm hlboko pod povrchom pôdy. Aplikáciu nelze prevádzať v dobe, kedy klíčiace rastliny kultúrny plodiny už vzešly hore povrch pôdy.
Réva vinná - Mléče, pcháče - 30 - 60 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Kôstkoviny - Pýr plazivý, mlieč, pichliač - 30 - 50 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Okrem broskvoně. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Kôstkoviny - Svlačec rolní - 70 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Okrem broskvoně. Nejúčinější aplikácia je v dobe zakvétání svlačce. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Kôstkoviny - Turanka kanadskej - 30 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Okrem broskvoně. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Peluška - Pýr plazivý, přerostlé plevele - 30 - 40 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Peluška setá. Aplikácia v dobe,k dy vlhkosť zrna je pod 30%.
Peluška - Usnadnění mechanizovanej sklizně - 20 - 30 ml / max. 1,5 l / 100 m2 poznámka: OL=7. Peluška setá. Aplikácia v dobe, kedy vlhkosť zrna je pod 30%.
Pôjd - Plevele jednoleté - 20 - 30 ml / 1 - 1,5 l / 100 m2 poznámka: Orná pôda pred setím. Aplikujte nižšie dávky ihneď po zahájenie růstu rastlín.
Pôjd - Plevele jednoleté - 15 - 30 ml / 1 - 1,5 l / 100 m2 poznámka: Orná pôda po sklizni. Likvidácia všetkých vzešlých plevelů. Usnadňuje kultiváciu, ktorá sa provádí po prvých příznacích účinku prípravku na plevelnou rastlinu.
Pôjd - Plevele vytrvalé - 30 - 50 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Orná pôda po sklizni
pôjd - Pýr plazivý - 30 - 50 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Orná pôda po sklizni. Likvidácia všetkých vzešlých plevelů. Usnadňuje kultiváciu, ktorá sa provádí po prvých příznacích účinku prípravku na plevelnou rastlinu.
Pôjd - Pýr plazivý - 20 - 30 ml / 1 - 1,5 l / 100 m2 poznámka: Orná pôda pred setím. Aplikujte vyššie dávky. Pichliač oset a pýr plazivý nechajte maximálne obrásť.
Réva vinná - Plevele - 5 ml / 1 l / 100 m2 poznámka: Plevele, retardácia. Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Réva vinná - Pýr plazivý - 30 - 60 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Réva vinná - Turanka kanadskej - 30 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: Pre úspešnú likvidáciu je dôležitá dostačujúce listová plocha plevele. Postrekom nesmie byť zasaženy zelené části rastlín. Pokiaľ pri aplikáciu hrozia zasažení kmínků, odporúča sa prevádzať postrek najskôr 3. rok po výsadbě.
Tarica - Pýr plazivý, přerostlé plevele - 30 - 40 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Tarica olejka. Okrem množitelské porasty. Aplikujte v dobe přechodu zelené do žluté farby porastu, kedy dve tretiny šešulí majú hnedá zrna.
Tarica - Usnadnění mechanizovanej sklizně - 30 - 40 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=10. Tarica olejka. Okrem množitelské porasty. Aplikujte v dobe přechodu zelené do žluté farby porastu, kedy dve tretiny šešulí majú hnedá zrna.
Trávníky - obnova TTP - 30 - 60 ml / max. 2 l / 100 m2 poznámka: OL=21 (pre skrmovanie). Totálny likvidácia travního porastu.Osobnej ochrannej pracovné prostriedky (OOPP) pri príprave aplikačný kvapaliny a aplikáciu:Ochrana dýchacích orgánů: nie je nutná, ochrana rúk: gumovej lebo plastové rukavica, ochrana očí a obličaja: nie je nutná, ochrana telá: pracovný odev z textilního materiálu, nejlépe označený piktogramem ochrana oproti chemikáliám a nepremokavý plášť s kapucňou (turistická pláštenka), dodatočná ochrana hlavy: nie je nutná, dodatočná ochrana nohou: gumovej lebo plastové čižmy.
Aplikácia nesmú byť zasaženy susednej pěstované kultúry. Opatrenia pri požáru. Prípadný požiar sa hasí nejlépe hasební pěnou, hasebním práškem, event. pieskom lebo zeminou. Vodu hádam použiť iba výnimočne a to formou jemného zamlžování. nie silným proudem. Je treba zabezpečiť, aby kontaminovaná hasební voda, pokiaľ bola pri hasenie požáru eventuelně použita, neunikla z priestoru požářiště do okolie, najmä nepronikla do verejné kanalizácie, zdrojov spodných vod a recipientů povrchových vod a nazasáhlazemědělskou půdu. Dôležité upozornenie: Vzhľadom k možnosti vzniku toxických splodín je hodno pri hasenie používať dýchací prístroje!
Prvý pomoc: Prejaví- li sa zdravotný potíže lebo v prípade pochybností uvědomte lekára a poskytněte mu informácia z tejto tikety/štítku/příbalového letáku. Pri nadýchání arosolu pri aplikáciu: Přeruště expozíciu a zajistěte telesný i duševný kľud. Pri zasažení koža: Odložte kontaminovaný odev. Zasažené části pokožky umyjte pokiaľ možno teplú vodou, pokožku dobre opláchněte. Pri zasažení očí: Najmenej 15 minút vyplachujte - najmä priestory pod víčky- pokud možno vlahou tečúci vodou. Pri náhodném použitie: Ústa vypláchněte vodou (iba za predpokladu, že postihnutý je pri vedomie a nemá kŕče), nevyvolávejte grcanie. Neprodleně vyhledejte medicínsku pomoc a ukážte etiketu/štítok popř. obal prípravku.V prípade náhodného požitie a vo všetkých prípadoch otravy či podozrenie na otravu neprodleně dopraviť postiženého k lekári. Informujte lekára o poskytnuté prvý pomocu a o prípravku, sa ktorým postihnutý pracoval. V prípade potreby lz terapii konzultovať s toxikologickým informačním strediskom: Klinika nemocou z povolní- toxikologické informačné stredisko, Na bojisku 1, 128 08 Praha 2, tel. 224 91 92 93 lebo 2 24 91 54 02
prípravok skladujte v uzavřených originálnych obaloch v uzamčených, suchých a větratelných skladoch pri teplotách 5 - 30 °C oddelene od potravín, krmív, hnojív, desinfekčních prostriedkov a obalov od týchto látok. Chráňte pred mrazom, vlhkom, ohňom, sáláním tepelných zdrojov a priamým slnečným svitom.
Upozornenie: Pred použitím prípravku pročtěte pozorne návod k použitie. Riziko za poškodenie vyplývajúci z faktorov lyžiciach mimo dosahu kontroly výrobca nesie spotrebiteľ. Za škody vzniknuté nevhodným skladovaním anebo nevhodným použitím prípravku výrobca neručí.
Neboli nájdené žiadne recenzie.
Diskusia k: AgroBio Dominator přípravek na ochranu rostlin 100 ml

Táto položka nebola doposiaľ diskutovaná. Ak chcete byť prvý, kliknite na tlačidlo Pridať príspevok© 2014 VMD Drogéria, Parfuméria CZ