Hlavná stránka  >  Lancome Trésor toaletná voda pre ženy 1ml odstrek

Lancome Trésor toaletná voda pre ženy 1ml odstrek

Výrobok už nie je možné zakúpiť
Lancome Trésor toaletná voda pre ženy 1ml odstrek
Kód:
99488
EAN:
00099488
hmotnosť:
0.010
Výrobca:
Lancome
Produkt již není možné zakoupit. V případě zájmu Vám náš zákaznický servis sdělí informaci o dostupnosti zboží.
Popis

Kvetinový - ORIENTÁLNÍ uvedená na trh v roku 1990
romantická, nežná, zahaľujúce, preniká nenápadne, pomaly spriada svoje zložité siete zmyselnosti

Pre ženu: sexy, elegantný, zmyselnú

Zloženie vône:
HLAVA: orgován, broskyňa, kvety marhule, ruže
SRDCE: jazmín, Konvalinka, heliotrop, Kosatec
ZÁKLAD: Ambra, santalové drevo, vanilka

Vzhľadom na to, že výťažok z rastlinných častí orgovánu či jeho kvetov nezodpovedá presne jeho známemu aróma, tvorcovia Parfumov si túto typickú vôňu pripravujú sami zmiešaním jazmínu, Ylang-ylangu, Neroliovej silice a Vanilky. Orgován (Syringa L.) Je rod kríkov až menších stromov z čeľade Olivovníkovitých. Najznámejší je orgován obyčajný, ktorý sa v Česku často pestuje a bežne tiež splaňuje.

Broskyňa je druh ovocia zo skupiny kôstkovice, ktorý rastie na strome broskyňa obyčajná. Ide o mäkký plod tvorený kôstkou, ktorá je uprostred. Okolo nej sa nachádza sladká dužina približne oranžovej farby obsahujúce vysoký podiel vody. Ohraničená je jedlou šupkou, ktorá má ružovkastú až červenkastú farbu, ak je plod zrelý.

Marhuľa obyčajná (Prunus armeniaca, synonymum Armeniaca vulgaris) je strom z rozsiahleho rodu Slivka Prunus, kam patrí aj broskyňa, čerešňa alebo Slivka. Plody marhule sú kôstkovice s oranžovým oplodím.

Ruže (Rosa) je rod kríkovitých rastlín s viac ako 100 druhmi, ktoré sa vyskytujú v prírode, všetky z severnej pologule a predovšetkým z mierneho pásma. Sú to väčšinou kríky alebo popínavé rastliny, niekedy tiež plazivé. Dosahujú dĺžky 2-5 metrov, zriedka však až 20 metrov. Ruža sa veľmi často a vo veľkom počte pestujú, najmä ako okrasné rastliny.

Jazmín: Nežné, biele kvety, z ktorých sa získava jeden z najdôležitejších éterických olejov. Aj to najmenšie množstvo tohto silne voňajúceho oleja dodá jemným vôňam hladkosť a energiu, vlastnosti, ktoré sú pre nich navýsosť významné. Jedna libra jazmínového výťažku stojí - v závislosti na trhu - niekoľko tisíc dolárov. Jazmín sa pestuje vo Francúzsku a existuje ho na 200 druhov, jeho skutočnú kolískou sú Egypt, Alžírsko a Taliansko. Jazmínové kvety sa zbierajú ručne a pred svitaním, inak totiž stratí až 20% svojej vône. K výrobe 2 libier oleja je potrebných 12 000 libier týchto pôvabných belostných kvietkov.

Konvalinka: Odér veľmi vonných zvončekovitých bielych kvietkov už odpradávna okúzľuje tvorcov vôní mnohých krajín. Jedinečná aróma je prenikavé a drevnaté, však sladké. Konvalinka voňavá (Convallaria majalis) je vytrvalá jedovatá rastlina z čeľade listnatcovité (Ruscaceae). Staršie taxonomické systémy ju často radili do čeľade konvalinkovité (Convallariaceae), popr. ľaliovité v širšej poňatí (Liliaceae s.l.). Je rozšírená po celej Európe okrem najsevernejších a najjužnejších oblastí, v Malej Ázii a zodpovedajúcich oblastiach Ázie až po Čínu a Japonsko a v Severnej Amerike. Ako okrasná rastlina sa pestuje aj hocikde mimo tieto oblasti.

 

Otočník peruánsky, rastlina kríčkovitého rastu má sýtozelený, vrúbkovaný list a jemné fialové kvety voňajúce po vanilke.

Iris: Patrí k neveľkému počtu rastlín, ktorých kvety sa môžu pochváliť všetkými farbami dúhy. Práve tu ostatne môžeme hľadať pôvod ich latinského názvu: meno Iris totiž pôvodne patrilo antickej bohyni dúhy. A práve pre neuveriteľné bohatstvo farieb? ktoré siaha od bielej a krémovej cez citrónovo žltú, teplú oranžovohnedú a všetky odtiene fialovej až po tmavo modrú? sa Kosatce teší takej obľube.

parametre
VýrobcaLoreal Group
Balenie1
DruhParfémovaná voda
určeniePre ženy
typ produktuKvetinové typy


© 2014 VMD Drogéria, Parfuméria CZ