Hlavná stránka  >  Dom a bývanie  >  Zdravý životný štýl  >  tibetské misy  >  Tibetská misa váha cca 950 - 1050 g
Vyprodáno

Tibetská misa váha cca 950 - 1050 g

-7%

Tibetská misa váha cca 950 - 1050 g
Naša cena
92.41 EUR s DPH 
Ušetríte 6.9 EUR (7%)
Cena pred slevou
99.31 EUR s DPH
Tento produkt nie je možné samostatne kúpiť.
Početks
Otázka na predajcuSledovať cenu
Aktuálna cena produktu je 92.41 EUR s dph
  Oznámiť, až cena klesne pod    EUR s dph
  Oznámiť každú zmenu ceny
Váš e-mail  
Zaslať dotaz
Meno:
Email:
Telefón:
' '
Opište kód:
Dotaz:
Zdieľaj
Kód:1700793
EAN:
Výrobca:Nature's Design Products GmbH, Switzerland
Značka:Esoterismus 
Esoterismus
Popis produktu

Tibetské misy sú nástroje s dlhou tradíciou, každý kus má špecifický tvar, hrúbku aj zvuk. Vďaka silným vibráciám, ktoré vydávajú dokážu liečiť nielen telo i ducha, ale používajú sa aj pri meditáciách, kde napomáhajú sústredeniu a upokojujú myseľ. materiál: zliatina 7 druhov kovov,

Set v krabičke: liatinová misa, palička z dreva/koža, vankúš

Priemer: 14 cm

Tibetské misy majú schopnosť rozvíjať zvuky na všetkých úrovniach. Plávajú ako Vlny v mori cez celé telo a navodzujú hlboké uvoľnenie. Prinášajú so sebou pokoj, vnútornú harmóniu a pocit celkovej spokojnosti.

Položte si misu do dlane svojej ľavej ruky. Rozozvučte ju jemným úderom o vonkajší okraj. Na získanie plnej škály zvukov trite paličkou plynule av pokoji o vonkajší okraj misy proti smeru hodinových ručičiek. Ušľachtilá liatinová misa je vyrábaná vo forme a následne vyleštená a potiahnutá. Vydáva už pri jemnom udere krásny, jemný zvuk.

Tibetská misa, to nie je len hudobný nástroj. Tibetská misa je duchovnou pomôckou aj žiaričom! Citlivým vnímaním zvuku - vibráciou tibetskej misy dochádza k prekonávaniu dualistického spôsobu vnímania. Cesta k osvieteniu (vyslobodenie z kolobehu znovuzrodenia) je otvorená! 


Tibetské mísy

Pôvod tibetskej misy
Pôvod tibetskej misy nie je známy, je pravdepodobné, že sa vyvinula z žobráckych misiek budhistických a hinduistických mníchov. Žobrácku misu (Patru) vlastní každý mních a to iba jednu, ktorú so sebou nosia celý život. Pokiaľ je poschodie stratené, nemôže si už vyžobrať žiadne jedlo, a teda vyhladuje. Poschodia - žobrácka miska budhistických a hinduistických mníchov, je symbolom Dharmy a je označovaná ako symbol Mesiaca.

Zvuk - vibrácie
Podľa východnej filozofie vznikol vesmír a teda všetko, čo je, z prvotného posvätného zvuku – ÓM. Všetko, čo existuje, má nejakú vibráciu. Kamene, stromy, zvieratá, ľudia i predmety - každučká časť vesmíru vibruje na určitej úrovni a vydáva našim ušiam nepočuteľnú "hudbu". Je známe, že zvuk je vlnenie, ktoré sa najlepšie šíri v kovoch. Medzi jednotlivými čiastočkami kovu sú silné väzby, ktoré umožňujú kvalitný a rýchly prenos zvuku. Tento fakt je dobre viditeľný práve na tibetskej mise. Kto neverí, nech vyskúša pokus. Pokiaľ je do tibetskej misy naliata voda (tak, aby bola misa zaplnená vodou tak na 75%), a následne je na ňu hrané pomocou paličky, začne sa hladina chvieť, až sa na nej utvoria pravidelné vzorce. Pri väčších a ťažších miskách sa potom môže podariť rozoznieť (rozvibrovať) misu natoľko, že z nej vystrekujú kvapôčky vody.

Vibrácie - prvotný zvuk

Zvuk lieči
Tibetská misa disponuje vibráciami, ktoré sú takmer identické s vibráciami človeka. Ľudské telo, ako je známe, obsahuje značné množstvo vody. Voda umožňuje až trikrát rýchlejší prenos vibrácií zvuku ako vzduch. Zvuk (vibrácie) tibetskej misy je teda prenášaný do tela predovšetkým prostredníctvom vody v tele. Pri hraní dochádza k prenosu vibrácií z kovu do okolitého prostredia a taktiež do tela človeka. Pokiaľ je tibetská misa pri hraní držaná v ruke, prechádzajú vibrácie z misy priamo do tela, čo býva zo začiatku pociťované ako brnenie v mieste styku misy s kožou človeka - teda v dlani, neskôr v celej paži a po čase v celom tele. Ak dôjde človek opavdovému majstrovstvu, môže sa mu podariť vibrácia, teda zvuk, vidieť aj zrakom. Veľkou výhodou hrania na tibetskej misy je bezpochyby to, že hráč nemusí byť priamo liečiteľom, nemusí vedieť vôbec nič o čakrách, meridiánoch a tokoch energií v ľudskom tele. Vibrácie tibetskej misy liečia a oživujú nielen telo, ale súčasne aj celé okolie, doľahnú presne tam, kam je to potrebné, a danú oblasť harmonizuje (upokojuje či povzbudzuje podľa potreby) – lieči zvukom.


Tibetské mísy a jejich využití

Tibetské misy - použitie
Tibetské misy sú hojne využívané v diagnostike, liečiteľstve a terapiách (muzikoterapia). Tibetské misy sú prikladané a rozoznievané priamo na postihnutých častiach tela klienta, kde harmonizujú prietok energie daným miestom. V Tibete ľudia veria, že pravidelná hra na tibetskú misu zbavuje človeka jeho karmickej záťaže, teda záťaže dávnej minulosti. Tibetské misy sa používajú ako pri rôznych obradoch a meditáciách, tak na vyliečenie chorôb a rôznych neduhov ľudského tela. Zvuk tibetskej misy je často podporovaný spevom (najčastejšie spevom mantier).

Druhy tibetských mís
Vzhľadom na to, že sa hranie na tibetskú misu rozšírilo do mnohých krajín, môžeme sa stretnúť s pestrou paletou rozličných tvarov, veľkostí, hrúbok i zdobenia. Druhov tibetských misiek je mnoho, pretože každá kultúra do nich vniesla kúsok svojho ducha. Veľkosť, tvar aj hrúbka majú na výsledný zvuk (a teda aj energetické pôsobenie) misy pomerne podstatný vplyv. Najkvalitnejšími a tiež najžiadanejšími tibetskými misami sú klasické kovové tibetské misy vyrobené v Nepále. Jedná sa o misy na prvý pohľad nenápadné (niekedy pôsobia až archaickým dojmom, pretože sú opatrené špeciálnou patinou), bývajú bez zdobenia, jednoduchého tvaru. Býva takmer pravidlom, že čím viac experimentovania s materiálom, tvarom a zdobením (niekedy aj vnútorným), tým je sila výsledných vibrácií menšia. Teda menej znamená viac.

Materiál na výrobu tibetských misiek

Pravé tibetské misy sú vyrobené zo zliatiny 7 planetárnych kovov:

- zlato - Slnko
- striebro - Mesiac
- meď - Venuša
- ortuť - Merkúr
- Železo - Mars
- cín - Jupiter
- olovo - Saturn

Faktory, ktoré ovplyvňujú výsledný zvuk tibetskej misy
V prvom rade je to materiál, veľkosť, hrúbka steny misy, tvar misy a taktiež spôsob, akým tibetskú misu rozoznievame. Niektoré misy sú tzv. búchací, možno ich teda rozoznieť úderom (hranú ruky či špeciálnu, na tento účel určenú drevenou paličkou - tieto misy bývajú spravidla vyššie). Väčšinu tibetských misiek je možné rozoznieť s pomocou jednoduchých drevených paličiek, ktoré bývajú často opatrené filcom (tieto paličky sú určené pre tibetské misy nad 500 g). Nie je žiadne všeobecne platné pravidlo, ktoré by určovalo, ako a čím na ktorú misu hrať, záleží predovšetkým na tom, ako je výsledný zvuk príjemný ľudskému uchu, ako s ním zvuk súznie. Misa by každopádne mala vylúdzovať príjemný tiahly tón, nemala by výrazne drnčať (to spôsobuje nevhodne zvolená palička, alebo jej nesprávne použitie). Skrátka, každému, kto s tibetskou misou ešte len začína, odporúčame vyskúšať si rôzne možnosti a nájsť si vyhovujúcu a príjemnú vlastnú paletu zvukov. Ten správny a pre nás prínosný zvuk si nás aj tak nájde :-)

Hranie na tibetskú misu

Ako hrať na tibetskú misu
Vyhľadajte pokojné miesto, kde nebudete rušení a upokojte svoju myseľ. Misu držte v ruke tak, aby jej dno spočívalo pevne na otvorenej dlani. Prsty sa misy nedotýkajte. Druhou rukou uchopte drevenú paličku, priložte ju kolmo k okraju (hrane) misy a začnite s ňou krúžiť pozdĺž vonkajšieho okraja misy. Dbajte na to, aby sa palička stále dotýkala okrajov misy, netlačte, ani nebuďte príliš jemní. Pokiaľ ste na tibetskú misu nikdy nehrali, dajte tomu čas, skúšajte, pod akým uhlom sklonu paličky a pod akým tlakom vám začne misa hrať, ako rýchlo či pomaly je treba s paličkou pohybovať, aby bol výsledný zvuk príjemný. Pokiaľ vám tibetská misa "drnčí", pravdepodobne príliš tlačíte na paličku. Hovorí sa, že čím viac chcenia a menej sústredenia v sebe človek má, tým viac misa drnčí. Je potrebné nájsť so svojou miskou súlad.

Hranie na tibetskú misu má nesporný vplyv na ľudskú psychiku aj na fyzickú kondíciu. Dochádza k prečisťovaniu a bystreniu mysle, harmonizácii prietoku všetkých energií. Táto harmonizácia prináša človeku akúsi vnútornú ľahkosť, ktorá sa premieta do celého jeho života, do všetkých aktivít.

Nezostáva, než osobne vyskúšať...

Použitie

Položte si mísu do dlaně své levé ruky. Rozezvučte jí jemným úderem  o vnější okraj. Pro získaní plné škály zvuků třete paličkou plynule a v klidu o vnější okraj mísy proti směru hodinových ručiček. Ušlechtilá litinová mísa je vyráběná ve formě a následně vyleštěna a potažena. Vydává již při jemném úderu krásný, jemný zvuk.

Tibetské mísy jsou hojně využívány v diagnostice, léčitelství a terapiích (muzikoterapie). Tibetské mísy jsou přikládány a rozeznívány přímo na postižených částech těla klienta, kde harmonizují průtok energie daným místem. V Tibetu lidé věří, že pravidelná hra na tibetskou mísu zbavuje člověka jeho karmické zátěže, tedy zátěže dávné minulosti. Tibetské mísy se používají jak při různých obřadech a meditacích, tak k vyléčení nemocí a různých neduhů lidského těla. Zvuk tibetské mísy je často podporován zpěvem (nejčastěji zpěvem manter).

Jak hrát na tibetskou mísu 
Vyhledejte klidné místo, kde nebudete rušeni a zklidněte svou mysl. Mísu držte v ruce tak, aby její dno spočívalo pevně na otevřené dlani. Prsty se mísy nedotýkejte. Druhou rukou uchopte dřevěnou paličku, přiložte ji kolmo k okraji (hraně) mísy a začněte s ní kroužit podél vnějšího okraje mísy. Dbejte na to, aby se palička stále dotýkala okrajů mísy, netlačte, ani nebuďte příliš jemní. Pokud jste na tibetskou mísu nikdy nehráli, dejte tomu čas, zkoušejte, pod jakým úhlem sklonu paličky a pod jakým tlakem vám začne mísa hrát, jak rychle či pomalu je třeba s paličkou pohybovat, aby byl výsledný zvuk příjemný. Pokud vám tibetská mísa "drnčí", pravděpodobně příliš tlačíte na paličku. Říká se, že čím více chtění a méně soustředění v sobě člověk má, tím více mísa drnčí. Je třeba najít se svou miskou soulad.

Zloženie

Obsah balení

  • litinová mísa
  • palička ze dřeva/kůže
  • polštář
Zákaznícke recenzia
Neboli nájdené žiadne recenzie.
Diskusia k produktu
Diskusia k: Tibetská misa váha cca 950 - 1050 g

Táto položka nebola doposiaľ diskutovaná. Ak chcete byť prvý, kliknite na tlačidlo Pridať príspevok

Popis produktu
Zákaznícke recenzia

Tibetské misy sú nástroje s dlhou tradíciou, každý kus má špecifický tvar, hrúbku aj zvuk. Vďaka silným vibráciám, ktoré vydávajú dokážu liečiť nielen telo i ducha, ale používajú sa aj pri meditáciách, kde napomáhajú sústredeniu a upokojujú myseľ. materiál: zliatina 7 druhov kovov,

Set v krabičke: liatinová misa, palička z dreva/koža, vankúš

Priemer: 14 cm

Tibetské misy majú schopnosť rozvíjať zvuky na všetkých úrovniach. Plávajú ako Vlny v mori cez celé telo a navodzujú hlboké uvoľnenie. Prinášajú so sebou pokoj, vnútornú harmóniu a pocit celkovej spokojnosti.

Položte si misu do dlane svojej ľavej ruky. Rozozvučte ju jemným úderom o vonkajší okraj. Na získanie plnej škály zvukov trite paličkou plynule av pokoji o vonkajší okraj misy proti smeru hodinových ručičiek. Ušľachtilá liatinová misa je vyrábaná vo forme a následne vyleštená a potiahnutá. Vydáva už pri jemnom udere krásny, jemný zvuk.

Tibetská misa, to nie je len hudobný nástroj. Tibetská misa je duchovnou pomôckou aj žiaričom! Citlivým vnímaním zvuku - vibráciou tibetskej misy dochádza k prekonávaniu dualistického spôsobu vnímania. Cesta k osvieteniu (vyslobodenie z kolobehu znovuzrodenia) je otvorená! 


Tibetské mísy

Pôvod tibetskej misy
Pôvod tibetskej misy nie je známy, je pravdepodobné, že sa vyvinula z žobráckych misiek budhistických a hinduistických mníchov. Žobrácku misu (Patru) vlastní každý mních a to iba jednu, ktorú so sebou nosia celý život. Pokiaľ je poschodie stratené, nemôže si už vyžobrať žiadne jedlo, a teda vyhladuje. Poschodia - žobrácka miska budhistických a hinduistických mníchov, je symbolom Dharmy a je označovaná ako symbol Mesiaca.

Zvuk - vibrácie
Podľa východnej filozofie vznikol vesmír a teda všetko, čo je, z prvotného posvätného zvuku – ÓM. Všetko, čo existuje, má nejakú vibráciu. Kamene, stromy, zvieratá, ľudia i predmety - každučká časť vesmíru vibruje na určitej úrovni a vydáva našim ušiam nepočuteľnú "hudbu". Je známe, že zvuk je vlnenie, ktoré sa najlepšie šíri v kovoch. Medzi jednotlivými čiastočkami kovu sú silné väzby, ktoré umožňujú kvalitný a rýchly prenos zvuku. Tento fakt je dobre viditeľný práve na tibetskej mise. Kto neverí, nech vyskúša pokus. Pokiaľ je do tibetskej misy naliata voda (tak, aby bola misa zaplnená vodou tak na 75%), a následne je na ňu hrané pomocou paličky, začne sa hladina chvieť, až sa na nej utvoria pravidelné vzorce. Pri väčších a ťažších miskách sa potom môže podariť rozoznieť (rozvibrovať) misu natoľko, že z nej vystrekujú kvapôčky vody.

Vibrácie - prvotný zvuk

Zvuk lieči
Tibetská misa disponuje vibráciami, ktoré sú takmer identické s vibráciami človeka. Ľudské telo, ako je známe, obsahuje značné množstvo vody. Voda umožňuje až trikrát rýchlejší prenos vibrácií zvuku ako vzduch. Zvuk (vibrácie) tibetskej misy je teda prenášaný do tela predovšetkým prostredníctvom vody v tele. Pri hraní dochádza k prenosu vibrácií z kovu do okolitého prostredia a taktiež do tela človeka. Pokiaľ je tibetská misa pri hraní držaná v ruke, prechádzajú vibrácie z misy priamo do tela, čo býva zo začiatku pociťované ako brnenie v mieste styku misy s kožou človeka - teda v dlani, neskôr v celej paži a po čase v celom tele. Ak dôjde človek opavdovému majstrovstvu, môže sa mu podariť vibrácia, teda zvuk, vidieť aj zrakom. Veľkou výhodou hrania na tibetskej misy je bezpochyby to, že hráč nemusí byť priamo liečiteľom, nemusí vedieť vôbec nič o čakrách, meridiánoch a tokoch energií v ľudskom tele. Vibrácie tibetskej misy liečia a oživujú nielen telo, ale súčasne aj celé okolie, doľahnú presne tam, kam je to potrebné, a danú oblasť harmonizuje (upokojuje či povzbudzuje podľa potreby) – lieči zvukom.


Tibetské mísy a jejich využití

Tibetské misy - použitie
Tibetské misy sú hojne využívané v diagnostike, liečiteľstve a terapiách (muzikoterapia). Tibetské misy sú prikladané a rozoznievané priamo na postihnutých častiach tela klienta, kde harmonizujú prietok energie daným miestom. V Tibete ľudia veria, že pravidelná hra na tibetskú misu zbavuje človeka jeho karmickej záťaže, teda záťaže dávnej minulosti. Tibetské misy sa používajú ako pri rôznych obradoch a meditáciách, tak na vyliečenie chorôb a rôznych neduhov ľudského tela. Zvuk tibetskej misy je často podporovaný spevom (najčastejšie spevom mantier).

Druhy tibetských mís
Vzhľadom na to, že sa hranie na tibetskú misu rozšírilo do mnohých krajín, môžeme sa stretnúť s pestrou paletou rozličných tvarov, veľkostí, hrúbok i zdobenia. Druhov tibetských misiek je mnoho, pretože každá kultúra do nich vniesla kúsok svojho ducha. Veľkosť, tvar aj hrúbka majú na výsledný zvuk (a teda aj energetické pôsobenie) misy pomerne podstatný vplyv. Najkvalitnejšími a tiež najžiadanejšími tibetskými misami sú klasické kovové tibetské misy vyrobené v Nepále. Jedná sa o misy na prvý pohľad nenápadné (niekedy pôsobia až archaickým dojmom, pretože sú opatrené špeciálnou patinou), bývajú bez zdobenia, jednoduchého tvaru. Býva takmer pravidlom, že čím viac experimentovania s materiálom, tvarom a zdobením (niekedy aj vnútorným), tým je sila výsledných vibrácií menšia. Teda menej znamená viac.

Materiál na výrobu tibetských misiek

Pravé tibetské misy sú vyrobené zo zliatiny 7 planetárnych kovov:

- zlato - Slnko
- striebro - Mesiac
- meď - Venuša
- ortuť - Merkúr
- Železo - Mars
- cín - Jupiter
- olovo - Saturn

Faktory, ktoré ovplyvňujú výsledný zvuk tibetskej misy
V prvom rade je to materiál, veľkosť, hrúbka steny misy, tvar misy a taktiež spôsob, akým tibetskú misu rozoznievame. Niektoré misy sú tzv. búchací, možno ich teda rozoznieť úderom (hranú ruky či špeciálnu, na tento účel určenú drevenou paličkou - tieto misy bývajú spravidla vyššie). Väčšinu tibetských misiek je možné rozoznieť s pomocou jednoduchých drevených paličiek, ktoré bývajú často opatrené filcom (tieto paličky sú určené pre tibetské misy nad 500 g). Nie je žiadne všeobecne platné pravidlo, ktoré by určovalo, ako a čím na ktorú misu hrať, záleží predovšetkým na tom, ako je výsledný zvuk príjemný ľudskému uchu, ako s ním zvuk súznie. Misa by každopádne mala vylúdzovať príjemný tiahly tón, nemala by výrazne drnčať (to spôsobuje nevhodne zvolená palička, alebo jej nesprávne použitie). Skrátka, každému, kto s tibetskou misou ešte len začína, odporúčame vyskúšať si rôzne možnosti a nájsť si vyhovujúcu a príjemnú vlastnú paletu zvukov. Ten správny a pre nás prínosný zvuk si nás aj tak nájde :-)

Hranie na tibetskú misu

Ako hrať na tibetskú misu
Vyhľadajte pokojné miesto, kde nebudete rušení a upokojte svoju myseľ. Misu držte v ruke tak, aby jej dno spočívalo pevne na otvorenej dlani. Prsty sa misy nedotýkajte. Druhou rukou uchopte drevenú paličku, priložte ju kolmo k okraju (hrane) misy a začnite s ňou krúžiť pozdĺž vonkajšieho okraja misy. Dbajte na to, aby sa palička stále dotýkala okrajov misy, netlačte, ani nebuďte príliš jemní. Pokiaľ ste na tibetskú misu nikdy nehrali, dajte tomu čas, skúšajte, pod akým uhlom sklonu paličky a pod akým tlakom vám začne misa hrať, ako rýchlo či pomaly je treba s paličkou pohybovať, aby bol výsledný zvuk príjemný. Pokiaľ vám tibetská misa "drnčí", pravdepodobne príliš tlačíte na paličku. Hovorí sa, že čím viac chcenia a menej sústredenia v sebe človek má, tým viac misa drnčí. Je potrebné nájsť so svojou miskou súlad.

Hranie na tibetskú misu má nesporný vplyv na ľudskú psychiku aj na fyzickú kondíciu. Dochádza k prečisťovaniu a bystreniu mysle, harmonizácii prietoku všetkých energií. Táto harmonizácia prináša človeku akúsi vnútornú ľahkosť, ktorá sa premieta do celého jeho života, do všetkých aktivít.

Nezostáva, než osobne vyskúšať...

Použitie

Položte si mísu do dlaně své levé ruky. Rozezvučte jí jemným úderem  o vnější okraj. Pro získaní plné škály zvuků třete paličkou plynule a v klidu o vnější okraj mísy proti směru hodinových ručiček. Ušlechtilá litinová mísa je vyráběná ve formě a následně vyleštěna a potažena. Vydává již při jemném úderu krásný, jemný zvuk.

Tibetské mísy jsou hojně využívány v diagnostice, léčitelství a terapiích (muzikoterapie). Tibetské mísy jsou přikládány a rozeznívány přímo na postižených částech těla klienta, kde harmonizují průtok energie daným místem. V Tibetu lidé věří, že pravidelná hra na tibetskou mísu zbavuje člověka jeho karmické zátěže, tedy zátěže dávné minulosti. Tibetské mísy se používají jak při různých obřadech a meditacích, tak k vyléčení nemocí a různých neduhů lidského těla. Zvuk tibetské mísy je často podporován zpěvem (nejčastěji zpěvem manter).

Jak hrát na tibetskou mísu 
Vyhledejte klidné místo, kde nebudete rušeni a zklidněte svou mysl. Mísu držte v ruce tak, aby její dno spočívalo pevně na otevřené dlani. Prsty se mísy nedotýkejte. Druhou rukou uchopte dřevěnou paličku, přiložte ji kolmo k okraji (hraně) mísy a začněte s ní kroužit podél vnějšího okraje mísy. Dbejte na to, aby se palička stále dotýkala okrajů mísy, netlačte, ani nebuďte příliš jemní. Pokud jste na tibetskou mísu nikdy nehráli, dejte tomu čas, zkoušejte, pod jakým úhlem sklonu paličky a pod jakým tlakem vám začne mísa hrát, jak rychle či pomalu je třeba s paličkou pohybovat, aby byl výsledný zvuk příjemný. Pokud vám tibetská mísa "drnčí", pravděpodobně příliš tlačíte na paličku. Říká se, že čím více chtění a méně soustředění v sobě člověk má, tím více mísa drnčí. Je třeba najít se svou miskou soulad.

Zloženie

Obsah balení

  • litinová mísa
  • palička ze dřeva/kůže
  • polštář
Neboli nájdené žiadne recenzie.


© 2014 VMD Drogéria, Parfuméria CZ