Hlavná stránka  >  Versace pour Femme toaletná voda 1 ml odstrek

Versace pour Femme toaletná voda 1 ml odstrek

Výrobok už nie je možné zakúpiť
Versace pour Femme toaletná voda 1 ml odstrek
Kód:
100033
EAN:
hmotnosť:
0.010
Výrobca:
Versace
Produkt již není možné zakoupit. V případě zájmu Vám náš zákaznický servis sdělí informaci o dostupnosti zboží.
Popis

Kvetinová vôňa uvedená na trh v roku 2007
svieža, provokatívna kvetinový nádych, koncert sviežosti s kvapkami rosy

Pre ženu: žiarivú a zmyselnú

Zloženie vône:
HLAVA-kvapky rosy, čierne ríbezle, orgován
SRDCE-vodné kvety, lotos, orchidea, jazmín
Základ-pižmo, céder, vetiver, Ambra, Kašmírové drevo

Versace pour Femme toaletná voda 1 ml odstrek

Orgován: Vzhľadom na to, že výťažok z rastlinných častí orgovánu či jeho kvetov nezodpovedá presne jeho známemu aróma, tvorcovia Parfumov si túto typickú vôňu pripravujú sami zmiešaním jazmínu, Ylang-ylangu, Neroliovej silice a Vanilky. Orgován (Syringa L.) Je rod kríkov až menších stromov z čeľade Olivovníkovitých. Najznámejší je orgován obyčajný, ktorý sa v Česku často pestuje a bežne tiež splaňuje.

Kvajáva (Psidium guajava) patrí do čeľade myrtovitých. Plod je guľovitá, oválna alebo hruškovitá Bobule, až 12 cm dlhá. Pokožka je zelenavá až slamovo žltá, povrch hrboľatý alebo hladký a lesklý. Dužina je šťavnatá, žltkasto biela, ružová až tmavo červená, chuť sladká so zvláštnou príchuťou, vonná. Chuťou pripomína figy a Hrušky. Vnútri dužiny sa skrýva množstvo drobných tvrdých semienok.

Wisteria: (slovensky tiež Wistérie, vistéria, Wisteria, modrý dážď) je rod s deviatimi druhmi listnatých opadavých, popínavých drevín z čeľade bôbovité (Fabaceae). V zahradictví ako okrasná popínavá drevina. Je veľmi populárny v Čína a Japonsku. Wisteria sú jedovaté. Vývar z koreňov užívali Číňania proti bolestiam svalov a kĺbov. Upravené listy slúžila v Číne na výrobu čaju.

Čierne ríbezle (Ribes nigrum) je ovocný ker, ktorý rodí malé jedlé Bobule s významne vysokým obsahom Vitamínu C. Je klasifikovaný v rodu Ribes (ríbezle) a radený do čeľade srstkovité (Grossulariaceae).

Jazmín: Nežné, biele kvety, z ktorých sa získava jeden z najdôležitejších éterických olejov. Aj to najmenšie množstvo tohto silne voňajúceho oleja dodá jemným vôňam hladkosť a energiu, vlastnosti, ktoré sú pre nich navýsosť významné. Jedna libra jazmínového výťažku stojí - v závislosti na trhu - niekoľko tisíc dolárov. Jazmín sa pestuje vo Francúzsku a existuje ho na 200 druhov, jeho skutočnú kolískou sú Egypt, Alžírsko a Taliansko. Jazmínové kvety sa zbierajú ručne a pred svitaním, inak totiž stratí až 20% svojej vône. K výrobe 2 libier oleja je potrebných 12 000 libier týchto pôvabných belostných kvietkov.

Lotos: (Nelumbo) je tropická vodná rastlina podobajúce sa leknám; okrem tohto rodu sa však ako lotos označuje tiež niekoľko rastlín z rodu Nymphaea, lekno: lotos egyptský, správnejšie lekno lotosový (Nymphaea lotus), modrý lotos, lekno modrý (Nymphaea caerulea) alebo biely lotos, ľudové označenie pre európsky lekno biely (Nymphaea albumu ). Lotosový kvet bol a je v rade náboženstva posvätnou kvetinou a dôležitým symbolom. Uctievali ho starovekí Egypťania, dodnes ho ctí Indovia i buddhisti. Zvláštnosťou Lotosu je, že sa nedá zašpiniť tekutými nečistotami, na povrchu okvetných

Vstavačovité (Orchidey, Orchidaceae Juss.) Je čeľaď jednoklíčnolistových rastlín z rádu vstavačotvaré (Orchidales). Niektoré systémy radí čeľaď Orchidaceae do poriadku Chřestotvaré (Asparagales). Ich názov pochádza z gréckeho slova Orchis, ktoré v preklade znamená semenník - podľa tvaru podzemných hľúz rodu vstavač (Orchis). Tieto rastliny sú zvlášť cenené pre svoje krásne kvety všetkých odtieňov i farieb. Z tropických plodín sem patrí ale aj hospodársky významné vanilka (Vanilla).

parametre
VýrobcaEuroitalia srl
Balenie1
DruhParfémovaná voda
určeniePre ženy
typ produktuKvetinové typy


© 2014 VMD Drogéria, Parfuméria CZ